Zabudowy dźwiękoszczelne

Zmniejszenie poziomu hałasu w Twojej fabryce

Dlaczego wygłuszanie maszyn przemysłowych jest ważne? Hałas to jeden z głównych czynników zwiększających ryzyko pracy. Wpływa negatywnie na zdrowie i kondycję pracowników - zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak zakład produkcyjny. Długotrwałe przebywanie w hałasie powoduje uszczerbek na słuchu, dlatego należy eliminować źródła hałasu lub ograniczać jego poziom. Indywidualne środki ochrony słuchu często są niewystarczające i utrudniają komunikację. Jest na to rozwiązanie - izolacja dźwiękoszczelna w formie zabudowy i panele akustyczne. Te propozycje wytłumiają hałas maszyn i urządzeń. Pomagają w wyznaczaniu stref z podwyższonym poziomem hałasu. Sprawdź nasze rozwiązania ergonomiczne i skontaktuj się z nami. Ulepszona akustyka przemysłowa podniesie standard pracy.

Źródła hałasu

Przykładowe rodzaje źródeł hałasu:

  1. ręczne narzędzia pneumatyczne,
  2. silniki spalinowe,
  3. prasy,
  4. piły tarczowe do metalu,
  5. wentylatory,
  6. sprężarki,
  7. obrabiarki skrawające do metalu (szlifierki, automaty tokarskie, wiertarki)

Wpływ hałasu na organizm człowieka

Jak walczyć z hałasem w pracy?

Poziom hałasu w pracy można obniżać, stosując środki ochrony indywidualnej, takie jak np. nauszniki, hełmy i wkładki przeciwhałasowe. Można też podejść do tego inaczej - ograniczyć źródło emisji hałasu. Jak to zrobić? Przez środki ochrony zbiorowej - zabudowy dźwiękoszczelne i modułowe panele akustyczne, które powodują wygłuszanie maszyn przemysłowych. Wielowarstwowa izolacja akustyczna ROER pozwala skutecznie zmniejszyć ilość hałasu generowanego przez urządzenia. Tak zmieniona akustyka hali przekłada się na komfort, jakość i bezpieczeństwo pracy zespołu.

Rozwiązania akustyczne ROER:

☑️ Chronią słuch pracowników

☑️ Podnoszą komfort pracy

☑️ Zwiększają produktywność

☑️ Ułatwiają komunikację

☑️ Chronią urządzenia przed przypadkowym uszkodzeniem

☑️ Pomagają w wydzielaniu stref pracy

Chcesz zlecić nam wygłuszanie hal przemysłowych?
Nasze zabudowy dźwiękoszczelne budujemy od podstaw,
w dowolnym rozmiarze i kształcie.

WIELOWARSTWOWA IZOLACJA AKUSTYCZNA

W zabudowach dźwiękoszczelnych i panelach akustycznych ROER wykorzystujemy wielowarstwową izolację akustyczną.
Materiały, z których wykonujemy nasze projekty są ognioodporne i skutecznie izolują hałas. Izolacje akustyczne urządzeń wprowadzone przez ROER to gwarancja bezpieczeństwa.

 

ROZWIĄZANIA ROER ZMNIEJSZAJĄ RYZYKO WYSTĘPOWANIA CHORÓB ZAWODOWYCH ZWIĄZANYCH Z UTRATĄ SŁUCHU.

 

Zwiększają
bezpieczeństwo pracy

słuch i zdrowie pracowników jest chronione

Poprawiają
komunikację

mniejszy hałas to łatwiejsza komunikacja między pracownikami na hali produkcyjnej

Podnoszą
komfort pracy

w mniejszym hałasie lepiej się pracuje, przy dużym obniżeniu poziomu hałasu nie są potrzebne wszystkie indywidualne środki ochrony słuchu

Nie wiesz czy nasze zabudowy będą pasowały do Twojej maszyny?

Będą. Rozmiar urządzenia nie gra roli. Wygłuszanie maszyn przemysłowych realizujemy na indywidualne zamówienie. 

Zabudowy dźwiękoszczelne ROER pozwalają na wygłuszanie dowolnej wielkości urządzenia. Od niewielkiego wentylatora po dużą prasę przemysłową.

Zabudowy konstruujemy na zamówienie przedsiębiorstwa, pod dokładny wymiar.

 

zabudowa przeciwhałasowa

Obudowy i zabudowy akustyczne

Zabudowy i obudowy akustyczne służą do wyciszania urządzeń i pomieszczeń w warunkach przemysłowych. Niższy poziom hałasu to większy komfort pracy. Różnica w emisji dźwięków to nawet kilkadziesiąt decybeli, które decydują o zdrowiu pracownika. Zabudowy mogą mieć różny kształt i wielkość w zależności od potrzeb. Najczęściej wyciszanie maszyn dotyczy dużych urządzeń i konstrukcji, takich jak np. prasy przemysłowe, linie produkcyjne itp.

zabudowa przeciwhałasowa
modułowe panele akustyczne

Panele akustyczne

Panele akustyczne odgradzają głośne maszyny i urządzenia, i w rezultacie chronią przed zbyt wysokim poziomem hałasu. Wykorzystywane są do wydzielania stref cichych na halach produkcyjnych i magazynowych. W takich strefach pracownicy mogą odpocząć i swobodnie rozmawiać - bez podnoszenia głosu. Panele akustyczne jako bariera pochłaniająca hałas, przyczyniają się więc do zwiększenia wydajności zespołu. Po przerwie w spokojniejszym miejscu, pracownicy mogą wrócić do swoich zadań z większą ilością energii. 

SAMOCHÓD POKAZOWY - zaprezentujemy urządzenia dla przemysłu 

Oferujemy nowoczesne rozwiązania ergonomiczne. Dzięki naszej ofercie auta pokazowego masz szansę dowiedzieć się, jak działają manipulatory, jak przebiega profesjonalne projektowanie maszyn przemysłowych, a także jakie korzyści oferują zabudowy akustyczne maszyn w Twojej firmie.

ZADZWOŃ: +48 517 164 141

NAPISZ: info@inform.lu