Systemy filtrujące

Redukcja zapylenia
Praca w zapyleniu wymaga stosowania środków ochrony dróg oddechowych, utrudnia komunikację i jest niebezpieczna dla zdrowia pracowników. Bezpieczne stanowisko pracy ma istotne znaczenie zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich pracowników. Wielogodzinne narażenie na zapylenie jest bardzo groźne dla zdrowia – możesz to zmienić! Do kolejnych z naszych specjalizacji zaliczyć można nowoczesne systemy filtrujące, które sprawią, że redukcja zapylenia będzie prostsza i szybsza. Nasze zaawansowane systemy przemysłowe mają za zadanie sprawić, by każde stanowisko szlifierskie było jak najbardziej bezpieczne dla Twojej kadry. Pozbądź się szkodliwego pyłu z miejsca pracy dzięki systemom filtracji powietrza ROER. Szlifowanie bezpyłowe to już nie luksus, tylko norma w wielu współczesnych zakładach produkcyjnych. Dostosuj stanowisko produkcyjne do wymogów branży i postaw na rozwiązania dla przemysłu od ROER.

W jaki sposób pyły oddziałują na zdrowie człowieka?

Ze względu na działanie biologiczne pyły działają:

  1. drażniąco - cząstki węgla, szkła, żelaza
  2. zwłókniająco - cząstki kwarcu, azbestu, talku
  3. kancerogennie - azbest
  4. alergizująco - pyły pochodzenia roślinnego, zwierzęcego

No najważniejszych parametrów, które wpływają na działania na organizm można zaliczyć:

  1. stężenie pyłu
  2. skład chemiczny
  3. rozmiar cząstek
  4. rozpuszczalność w płynach ustrojowych

Jak zapobiegać skutkom narażenia na pył?

Zapylenie można ograniczać wykorzystując różne środki ochrony indywidualnej - takie jak maski i półmaski, środki ochrony zbiorowej np. mechaniczne systemy wentylacji i pochłaniania. Do tej drugiej kategorii należą systemy filtracji ROER. Nasze profesjonalne systemy dla przemysłu wykorzystywane są przez wiele nowoczesnych zakładów. Dołącz do ich grona i zadbaj o maksymalne bezpieczeństwo Twoich pracowników - zainwestuj w nowoczesne systemy przemysłowe ROER.

Czym się charakteryzują rozwiązania filtracyjne ROER?

Dlaczego systemy filtracji ROER są skuteczne?

Inżynierowie ROER rozważają każdy przypadek z osobna. Nasze rozwiązania dla przemysłu są dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów i spełniają specyficzne wymagania każdej sytuacji.

Zalety systemów filtracji ROER

Zmniejsza
zapylenie

Urządzenia filtrujące ROER pomagają oczyścić powietrze ze szkodliwych cząsteczek.

Zwiększają bezpieczeństwo pracy

Dzięki oczyszczonemu powietrzu zwiększa się bezpieczeństwo pracy

Zmniejszone ryzyko chorób zawodowych

Systemy filtrujące ROER zmniejszają ryzyko występowania chorób zawodowych związanych z oddychaniem. To systemy dla przemysłu skutecznie redukujące zapylenie na stanowiskach szlifierskich i nie tylko!

stanowisko szlifierskie

Stanowisko szlifierskie z odciągiem filtrującym

Dygestorium DG-01

Oferujemy nowoczesne rozwiązania ergonomiczne. Dzięki naszej chętnej do pomocy obsłudze Klienta, masz szansę dowiedzieć się, jak działają manipulatory, jak przebiega profesjonalne projektowanie maszyn przemysłowych, a także jakie korzyści oferują zabudowy akustyczne maszyn w Twojej firmie. Zachęcamy do kontaktu!

dygestorium