Maszyny i urządzenia ROER

Oto rozwiązania przemysłowe
zaprojektowane przez naszych konstruktorów

Rozwiązania Roer

sprawdź jak działają
nasze maszyny i urządzenia

Manipulator 3ARM M5

Manipulator 3ARM M5

Manipulator 3arm M5 z chwytakiem dwuszczękowym oraz obrotnikiem 0-90 stopni

Manipulator przemysłowy przenosi moduły instalowane w rozdzielnicy elektrycznej i ułatwia ich montaż. Manipulator chwyta moduły z palety, zmienia ich orientację z pozycji poziomej do pionowej, podnosi je na wymaganą wysokość. Operator ustawia moduł w odpowiedniej pozycji i w kolejnym etapie uruchamia blokady wszystkich osi obrotu. Następnie może przystąpić do bezpiecznego montażu modułu.
Waga przenoszonych modułów: od 10 do 48 kg.

Dane techniczne:
✅ typ: manipulator 3arm M5,
✅ wózek z kołami skrętnymi Ø150,
✅ wbudowana sprężarka,
✅ zintegrowany wózek transportowy z napędem elektrycznym - zasilanie akumulatorowe,
✅ typ chwytaka: chwytak równoległy ze szczękami wyposażonymi w czujnik obecności detalu oraz siłownik łopatkowy z zakresem obrotu 0-90 stopni,
✅ manipulator zamontowany na wózku z windą pneumatyczną zwiększającą zasięg chwytaka w pionie do zakresu od 0-2200.

Sterowanie:
pneumatyczne - zainstalowane na kierownicy,
kierownica posiada możliwość zmiany położenia.

Manipulator 3arm M5 zainstalowany jest na kolumnie z windą pneumatyczna zamontowaną na wózku z napędem elektrycznym z zasilaniem akumulatorowym. Na wózku zamontowana jest sprężarka do zasilania manipulatora w niezbędne do jego pracy sprężone powietrze.

Zespół konstruktorów zaprojektował i wykonał chwytak szczękowy z dodatkowym siłownikiem obrotowym do chwytania i obracania instalowanych detali.

Stanowisko montażowe

Stanowisko montażowe

Stanowisko montażowe z dedykowanym osprzętem

Stanowisko wykorzystywane podczas wytwarzania przetworników. 

Największą jego zaletą jest to, że montażysta, który składa formy ma wszystkie potrzebne narzędzia w zasięgu ręki. 

Wyposażenie stanowiska:
✅ przyłącza pneumatyczne, gniazda elektryczne,
✅ regulowana wysokość blatu,
✅ dodatkowe oświetlenie,
✅ narzędzia zainstalowane na blacie stanowiska.

Co jeszcze może znajdować się na stanowisku?
✅ odciąg (oparów, mgły olejowej),
✅ nawiew/wentylacja,
✅ dozownik z cieczą wymaganą w procesie technologicznym,
✅ podnośnik z głowica z regulowanym ramieniem do obsługi ciężkich detali.

Projekt spełnia wszystkie normy, dyrektywę maszynową i przepisy BHP. Stanowisko może być wykonane z materiałów nieiskrzących, może być używane w strefach zagrożonych wybuchem zgodnie z dyrektywą ATEX. 

Konstrukcja nośna pod manipulator

Manipulator 3arm M5

Konstrukcja nośna pod manipulator

Konstruktorzy ROER zaprojektowali, złożyli i zamontowali konstrukcję do podwieszenia manipulatora dla firmy produkującej części samochodowe.

Tego typu konstrukcje powstają na indywidualne zamówienie. Czuwamy nad nimi od pierwszego szkicu projektu, po ostatni szlif na montażu.

Przygotowujemy też dokumentację techniczną zgodną z europejskimi przepisami dot. budowania konstrukcji.

Manipulator 3arm M5

Manipulator 3arm M5

Manipulator 3arm M5

Manipulator przemysłowy 3arm M5 z dedykowanym chwytakiem do przenoszenia stożkowej piasty w warsztacie regeneracji elektrowrzecion. Manipulatory 3arm to manipulatory przemysłowe mobilne używane do przenoszenia materiałów, detali i produktów.

Manipulatory 3arm
✅są sterowane ręcznie przez operatora
✅mogą przenosić ciężary do 50 kg
✅nie wymagają podłączenia do prądu
✅nie wymagają użycia dużej siły
✅są bardzo precyzyjne
✅są bezpieczne w użytkowaniu
mogą być zamontowane na wózku - manipulator może być łatwo i bezpiecznie przetransportowany tam, gdzie jest potrzebny

Manipulator 3arm M5

Manipulator 3arm M5 z chwytakiem dostosowanym do przenoszenia skrzynek z zawartością

Manipulator 3arm M5 z chwytakiem dostosowanym do przenoszenia skrzynek z zawartością

Konstruktorzy ROER zaprojektowali chwytak, który przenosi elementy stalowe foteli samochodowych w specjalnych skrzynkach z linii produkcyjnej na rolotok. Chwytak jest zamontowany na manipulatorze M5 3arm na kolumnie.
Manipulator przenosi skrzynkę o wadze 25 kg z niskiego położenia na przenośnik rolkowy na wys. 150 cm. Chwytak jest dopasowany do określonego modelu skrzynek. Może podnieść jedną na raz, ponieważ ma wbudowany czujnik detalu. 

Ramię manipulatora może się poruszać w wielu płaszczyznach.
Kierownica ze zmiennym położeniem w pionie to dodatkowe udogodnienie dla operatora. Pracownik nie musi się dzięki niej nadmiernie pochylać lub wyciągać ręce do góry podczas przenoszenia skrzynek.

Manipulator 3arm M5

Manipulator 3arm M5 z chwytakiem dostosowanym do przenoszenia skrzynek z zawartością

Manipulator 3arm M5 z chwytakiem dwufunkcyjnym: magnesem oraz uchwytem

ROER zaprojektował i wykonał chwytak typu magnes dopasowany do przenoszenia cylindrycznych amortyzatorów do pociągów. Konstruktorzy ROER zaprojektowali, wykonali i zamontowali chwytak magnetyczny z adapterem. Chwytak ma 6 magnesów o różnej mocy. Najmocniejsze mogą podnieść element o wadze 500 kg, przy pełnym styku powierzchni. Manipulator przenosi ciężkie elementy z dołu do góry, dzięki kinetrolowi ustawia je z pozycji poziomej do pionowej.

Manipulator jest zamontowany na kolumnie i wózku. Zasięg ramienia to 2700 mm. Manipulator jest sterowany za pomocą kierownicy. Jest też wyposażony we wzmacniacz ciśnienia, który dodaje do 2 ba w razie wahania ciśnienia w układzie pneumatycznym.

Ramię balansujące 3arm

Ramię balansujące 3arm

Ramiona balansujące 3arm

Ramiona balansujące (balansery) 3arm równoważą ciężar montowanych urządzeń, a operator tego ciężaru nie odczuwa. W środku ramienia znajduje się sprężyna gazowa, która pozwala na płynną pracę. Do ramion 3arm montowane są narzędzia takie jak: wiertarki, szlifierki, klucze pneumatyczne, nitownice, balansery, zgrzewarki, ekstrudery, głowice pomiarowe.

Ramiona balansujące 3arm
✅pochłaniają wibracje wytwarzane przez urządzenie
✅mogą utrzymywać narzędzia o wadze do 35 kg
✅odciążają plecy i ramiona operatora, nie czuje on wagi urządzenia
✅zwiększają efektywność, praca z ramionami 3arm jest szybsza i mniej męcząca
✅podnoszą bezpieczeństwo pracy - nie upuścimy urządzenia, nie musimy go dźwigać

Owijarka i magazyn

Owijarka i magazyn

Owijarka i magazyn

Owijarka została zaprojektowana w celu usprawnienia i uproszczenia procesu produkcji transformatorów wysokiego napięcia, których rdzenie wykonane są z żywic epoksydowych.

Na tuleje stalowe nawijane są różne materiały, do tej pory było robione to ręcznie. Teraz nawijanie wykonywane jest przez maszynę.

Maszyna pozwala na zautomatyzowanie procesu cięcia i docisku materiału. Cięcie jest precyzyjne i dokładnie wymierzone na jedno owinięcie. Pozwala to na oszczędność czasu, skrócenie procesu i wymaga mniejszej siły roboczej.

Stalowa konstrukcja owijarki malowana jest proszkowo. Maszyna wyposażona jest w dwa noże krążkowe, poprzeczną gilotynę i system sterowania z panelem dotykowym.

Zabudowa akustyczna

Zabudowa akustyczna

Zabudowa akustyczna

Zabudowa akustyczna do prasy wytłaczającej wieczka do puszek. Obniżyła poziom hałasu emitowany przez urządzenie. Dzięki zabudowie akustycznej poziom hałasu zmniejszył się o ponad 30 dB i pozwolił na pracę w bezpiecznych warunkach. Zabudowy akustyczne Roer nie zaburzają procesu technologicznego, nie wymagają przeróbek urządzenia i nie ingerują w proces produkcyjny. Rozwiązanie projektowane jest pod konkretną maszynę. Zabudowy mogą mieć różną wielkość, wizjery, otwory, okna z potrójną szybą, dostęp do maszyny z każdej strony np. w celach serwisowych, wszelkie potrzebne instalacje, a nawet wybrany kolor.

Myjka koszowa

Myjka koszowa

Myjka koszowa

Myjka wyposażona jest w kosz obracany przez strumień wody, a do mycia wykorzystuje wodę z roztworem detergentu. Myjka posiada sterownik, w którym możemy wybrać program o odpowiednich parametrach mycia. Programy możemy ustawiać pod kątem temperatury i czasu mycia według własnych potrzeb. Rozmiary myjki już w fazie projektu są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta. Myjki koszowe najczęściej wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym.

Stół montażowy

Stół montażowy

Stół montażowy

Stoły montażowe są zrobione z profili stalowych. Do produkcji blatu używamy sklejki wodoodpornej z powłoką antypoślizgową. Blat wzmacniamy żebrowaniem. Nogi stołu mają koła - stoły można szybko przesunąć w miejsce, gdzie są potrzebne. Koła można zablokować, a stół postawić na stopach o regulowanej wysokości - stół jest stabilny podczas pracy. Stoły utrzymują ciężar do 500 kg.

Dygestorium

Dygestorium

Dygestorium

Dygestorium służy do unieszkodliwiania oparów rozpuszczalników organicznych emitowanych z otoczenia. Stosowane jest w pomieszczeniach produkcyjnych przy konserwacji elementów metalowych. W konstrukcji umieszczono 16 wymiennych walców, wentylator odpowiadający wymaganiom dyrektywy ATEX do użytku w strefach zagrożenia wybuchem i układ filtracyjny wyposażony w czujnik stężenia lotnych związków organicznych (LZO).

Chwytak

Chwytak

Chwytak

Chwytak do przenoszenia ciężkich detali nawet w trudnodostępnych miejscach. Przystawka w formie chwytaka do przenoszenia ciężkich detali stosowana jest razem z wózkiem paletowym masztowym. Szczęki chwytaka dostosowane są do kształtu i masy detalu, który ma być przenoszony. Mogą wysuwać się do przodu zwiększając zasięg pracy urządzenia. Urządzenie nie potrzebuje dodatkowego zasilania, wyposażone jest w ręczną pompę hydrauliczną.

Lock Out Tag Out

Lock Out Tag Out

Tablica informacyjna LOTO

Tablica informacyjna LOTO przedstawia jak stosowany powinien być system lockout tagout na różnych urządzeniach. System LOTO (lockout tagout) chroni przed przypadkowym uruchomieniem maszyny podczas napraw, serwisu lub innej konieczności wyłączenia urządzenia. Na urządzenia przed rozpoczęciem procesów naprawczych lub konserwacyjnych zakładane są blokady - LOCKOUT. Dodatkowo na urządzenia zawieszane jest oznakowanie z informacją o przeprowadzanej naprawie - TAGOUT.

Transporter grawitacyjny

Transporter grawitacyjny

Transporter grawitacyjny spiralny

Transporter grawitacyjny, jak sugeruje nazwa, nie potrzebuje żadnego dodatkowego zasilania. Transport towaru odbywa się dzięki sile grawitacji. Zsuwanie produktów jest kontrolowane przez barierki ochronne. Załadunek możliwy jest na poziomie 1 i poziomie 2, a odbiór towaru na poziomie 0. Towar jest transportowany w specjalnych kuwetach o wymiarach 600 mm x 400 mm i nośności od 5 kg do 30 kg. Istnieje możliwość dostosowania tych parametrów do indywidualnych potrzeb danej firmy. Transporter wykonany jest ze stali malowanej proszkowo. Rolki również są stalowe i dodatkowo pokryte powłoką ochronną.

Regał kulkowy

Regał kulkowy

Regał z blatem kulkowym

Nasze regały przemysłowe mają półki z blatami kulkowymi. Dzięki temu ciężkie produkty łatwo ustawiamy i przesuwamy we wszystkie strony. Półki regałów są zabezpieczone tak, żeby materiały nie spadały. Wózek hydrauliczny z blatem kulkowym to urządzenie uzupełniające do systemu regałów przemysłowych. Wózek umożliwia transport produktów w prosty i bezpieczny sposób, bez konieczności ich podnoszenia. Sprawdź jak działają LINK

Regał rolkowy

Regał rolkowy

Regał z blatem rolkowym

Regały z blatem rolkowym to część systemu magazynowego. Ułatwiają przechowywanie towarów, zwłaszcza tych ciężkich i o nietypowych wymiarach. Artykuły mogą być przesuwane w przód i w tył po rolkach bez użycia dużej siły. Regały mają zamontowane burty bezpieczeństwa. Dzięki temu nie ma możliwości przypadkowego zrzucenia detalu z regału. System regałów z blatami rolkowymi uzupełnia wózek z blatem rolkowym. Na wózku transportowane są towary i przesuwane bezpośrednio na półki regałów. Nie trzeba podnosić towarów.  To zwiększa bezpieczeństwo i wygodę. Sprawdź jak działają LINK

Stół spawalniczy

Stół spawalniczy

Stół spawalniczy

Stoły spawalnicze ROER SSP mają budowę modułową. Pozwala to na łączenie stołów w ciągi i tworzenie ergonomicznych stanowisk pracy. Moduły stołu można szybko rozłożyć i złożyć, to ułatwia przechowywanie. Stoły spawalnicze ROER SSP dostępne są w wersji mobilnej i stacjonarnej. Praca przy stołach jest komfortowa - wyposażone są w kółka obrotowe z hamulcem i nogi z regulacją wysokości.

Zawiesie podciśnieniowe

Zawiesie podciśnieniowe

Zawiesie podciśnieniowe

Zawiesie podciśnieniowe jest przeznaczone do chwytania płaskich detali takich jak np. szyby, tablice drogowe, drzwi itp. Specjalnie przystosowane przyssawki pozwalają na bezpieczne przenoszenie nawet dużych pod względem wielkości i masy przedmiotów. Zaletą jest nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa, ale również skrócenie czasu produkcji i obniżenie kosztów. Urządzenie zamocowane jest do żurawia lub suwnicy. Wyposażone może być w zasilanie pneumatyczne lub elektryczne. Zawiesie wykonane jest z aluminium, stali nierdzewnej i stali węglowej. Masa własna urządzenia w zależności od konfiguracji to około 100 kg. Zawiesie pozwala na obrót o 90 stopni, istnieje możliwość dostosowania urządzenia do obrotu o 180 stopni. Rozstaw przyssawek w tej wersji urządzenia to od 600 cm do 2000 cm.

Stanowisko montażowe

Stanowisko montażowe form

Stanowisko montażowe form

Stanowisko montażowe przeznaczone jest do przygotowania form oraz precyzyjnego zawieszenia cewki w środku form. Stanowisko wyposażone jest w 2 siłowniki pneumatyczne odciążające pracownika. Jeden blokuje formę w miejscu powstawania, żeby nie przemieszczała się po blacie. Drugi podtrzymuje rdzeń w odpowiedniej pozycji podczas instalacji w środku formy. Stanowisko umożliwia także nanoszenie specjalnego oleju separujacego do form. W projekcie uwzględniono separator mgły olejowej chroniący pracowników przed mgłą olejową. Zamontowany blat kulkowy ułatwia przemieszczanie form z separatora olejowego na część montażową stołu.

Wózek dwunożycowy

Wózek dwunożycowy

Wózek dwunożycowy

Konstrukcja wózka składa się z podwójnych nożyc i platformy. Wózek wyposażony jest w 2 koła stałe i 2 skrętne, zabezpieczane hamulcami. Zaletą wózka dwunożycowego jest duży skok - platforma może zostać podniesiona na wysokość 1 m. Maksymalny udźwig platformy wynosi 300 kg. Konstrukcja i wymiary blatu mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wózki są kompatybilne z systemami magazynowymi co pozwala na bezpieczny przeładunek towaru.

Przyczepa ewakuacyjna

Przyczepa ewakuacyjna

Przyczepa ewakuacyjna

Przyczepa ewakuacyjna została skonstruowana na potrzeby szkoleń i demonstracji sposobów ewakuacji.

Szlifierka taśmowa

Szlifierka taśmowa

Szlifierka taśmowa

W standardzie montowany jest silnik BESEL 1,5 kW. Stolik roboczy można ustawić pod różnymi kątami w stosunku do pasa ściernego, co umożliwia łatwiejsze ustawianie kątów detalu. Otwarta część pasa umieszczona pomiędzy dwoma rolkami o średnicy 50 mm. Na szynie montażowej mogą być również zamontowane małe rolki gumowane np. o średnicy 15 lub 30 mm. Maszynę można wyposażyć w koła o średnicy od 30 do 300 mm. Istnieje możliwość zainstalowania odpylacza w tylnej części szlifierki i falownika do regulacji obrotów.

Brama dezynfekująca

Brama dezynfekująca

Brama dezynfekująca

Brama dezynfekująca przeznaczona jest do dezynfekcji całej osoby, włącznie z ubraniem. Płyn dezynfekujący wykorzystywany w bramce jest bezwonny, bezbarwny i bezalkoholowy. Osoba przechodzi przez bramę dezynfekującą i uruchamia czujnik. Dysze włączają się automatycznie i pokrywają okrycie wierzchnie i odkryte części ciała cienką warstwą mgły płynu dezynfekującego. Płyn dezynfekuje osobę przechodzącą przez bramę i stwarza ochronę przed wirusami i bakteriami. Brama wyposażona jest w bandy ochronne, czujnik ruchu, czujnik temperatury i mechanizm zegarowy regulujący czas natrysku.