Maszyny i urządzenia ROER

Oto rozwiązania przemysłowe
zaprojektowane przez naszych konstruktorów

Owijarka i magazyn

Owijarka i magazyn

Owijarka i magazyn

Owijarka została zaprojektowana w celu usprawnienia i uproszczenia procesu produkcji transformatorów wysokiego napięcia, których rdzenie wykonane są z żywic epoksydowych.

Na tuleje stalowe nawijane są różne materiały, do tej pory było robione to ręcznie. Teraz nawijanie wykonywane jest przez maszynę.

Maszyna pozwala na zautomatyzowanie procesu cięcia i docisku materiału. Cięcie jest precyzyjne i dokładnie wymierzone na jedno owinięcie. Pozwala to na oszczędność czasu, skrócenie procesu i wymaga mniejszej siły roboczej.

Stalowa konstrukcja owijarki malowana jest proszkowo. Maszyna wyposażona jest w dwa noże krążkowe, poprzeczną gilotynę i system sterowania z panelem dotykowym.

Myjka koszowa

Myjka koszowa

Myjka koszowa

Myjka wyposażona jest w kosz obracany przez strumień wody, a do mycia wykorzystuje wodę z roztworem detergentu. Myjka posiada sterownik, w którym możemy wybrać program o odpowiednich parametrach mycia. Programy możemy ustawiać pod kątem temperatury i czasu mycia według własnych potrzeb. Rozmiary myjki już w fazie projektu są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta. Myjki koszowe najczęściej wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym.

Stół montażowy

Stół montażowy

Stół montażowy

Stoły montażowe są zrobione z profili stalowych. Do produkcji blatu używamy sklejki wodoodpornej z powłoką antypoślizgową. Blat wzmacniamy żebrowaniem. Nogi stołu mają koła - stoły można szybko przesunąć w miejsce, gdzie są potrzebne. Koła można zablokować, a stół postawić na stopach o regulowanej wysokości - stół jest stabilny podczas pracy. Stoły utrzymują ciężar do 500 kg.

Dygestorium

Dygestorium

Dygestorium

Dygestorium służy do unieszkodliwiania oparów rozpuszczalników organicznych emitowanych z otoczenia. Stosowane jest w pomieszczeniach produkcyjnych przy konserwacji elementów metalowych. W konstrukcji umieszczono 16 wymiennych walców, wentylator odpowiadający wymaganiom dyrektywy ATEX do użytku w strefach zagrożenia wybuchem i układ filtracyjny wyposażony w czujnik stężenia lotnych związków organicznych (LZO).

Chwytak

Chwytak

Chwytak

Chwytak do przenoszenia ciężkich detali nawet w trudnodostępnych miejscach. Przystawka w formie chwytaka do przenoszenia ciężkich detali stosowana jest razem z wózkiem paletowym masztowym. Szczęki chwytaka dostosowane są do kształtu i masy detalu, który ma być przenoszony. Mogą wysuwać się do przodu zwiększając zasięg pracy urządzenia. Urządzenie nie potrzebuje dodatkowego zasilania, wyposażone jest w ręczną pompę hydrauliczną.

Lock Out Tag Out

Lock Out Tag Out

Tablica informacyjna LOTO

Tablica informacyjna LOTO przedstawia jak stosowany powinien być system lockout tagout na różnych urządzeniach. System LOTO (lockout tagout) chroni przed przypadkowym uruchomieniem maszyny podczas napraw, serwisu lub innej konieczności wyłączenia urządzenia. Na urządzenia przed rozpoczęciem procesów naprawczych lub konserwacyjnych zakładane są blokady - LOCKOUT. Dodatkowo na urządzenia zawieszane jest oznakowanie z informacją o przeprowadzanej naprawie - TAGOUT.

Transporter grawitacyjny

Wózek do bel

Transporter grawitacyjny spiralny

Transporter grawitacyjny, jak sugeruje nazwa, nie potrzebuje żadnego dodatkowego zasilania. Transport towaru odbywa się dzięki sile grawitacji. Zsuwanie produktów jest kontrolowane przez barierki ochronne. Załadunek możliwy jest na poziomie 1 i poziomie 2, a odbiór towaru na poziomie 0. Towar jest transportowany w specjalnych kuwetach o wymiarach 600 mm x 400 mm i nośności od 5 kg do 30 kg. Istnieje możliwość dostosowania tych parametrów do indywidualnych potrzeb danej firmy. Transporter wykonany jest ze stali malowanej proszkowo. Rolki również są stalowe i dodatkowo pokryte powłoką ochronną.

Regał kulkowy

Regał kulkowy

Regał z blatem kulkowym

Nasze regały przemysłowe mają półki z blatami kulkowymi. Dzięki temu ciężkie produkty łatwo ustawiamy i przesuwamy we wszystkie strony. Półki regałów są zabezpieczone tak, żeby materiały nie spadały. Wózek hydrauliczny z blatem kulkowym to urządzenie uzupełniające do systemu regałów przemysłowych. Wózek umożliwia transport produktów w prosty i bezpieczny sposób, bez konieczności ich podnoszenia.

Stół spawalniczy

Stół spawalniczy

Stół spawalniczy

Stoły spawalnicze ROER SSP mają budowę modułową. Pozwala to na łączenie stołów w ciągi i tworzenie ergonomicznych stanowisk pracy. Moduły stołu można szybko rozłożyć i złożyć, to ułatwia przechowywanie. Stoły spawalnicze ROER SSP dostępne są w wersji mobilnej i stacjonarnej. Praca przy stołach jest komfortowa - wyposażone są w kółka obrotowe z hamulcem i nogi z regulacją wysokości.

Zawiesie podciśnieniowe

Zawiesie podciśnieniowe

Zawiesie podciśnieniowe

Zawiesie podciśnieniowe jest przeznaczone do chwytania płaskich detali takich jak np. szyby, tablice drogowe, drzwi itp. Specjalnie przystosowane przyssawki pozwalają na bezpieczne przenoszenie nawet dużych pod względem wielkości i masy przedmiotów. Zaletą jest nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa, ale również skrócenie czasu produkcji i obniżenie kosztów. Urządzenie zamocowane jest do żurawia lub suwnicy. Wyposażone może być w zasilanie pneumatyczne lub elektryczne. Zawiesie wykonane jest z aluminium, stali nierdzewnej i stali węglowej. Masa własna urządzenia w zależności od konfiguracji to około 100 kg. Zawiesie pozwala na obrót o 90 stopni, istnieje możliwość dostosowania urządzenia do obrotu o 180 stopni. Rozstaw przyssawek w tej wersji urządzenia to od 600 cm do 2000 cm.

Stanowisko montażowe

Stanowisko montażowe form

Stanowisko montażowe form

Stanowisko montażowe przeznaczone jest do przygotowania form oraz precyzyjnego zawieszenia cewki w środku form. Stanowisko wyposażone jest w 2 siłowniki pneumatyczne odciążające pracownika. Jeden blokuje formę w miejscu powstawania, żeby nie przemieszczała się po blacie. Drugi podtrzymuje rdzeń w odpowiedniej pozycji podczas instalacji w środku formy. Stanowisko umożliwia także nanoszenie specjalnego oleju separujacego do form. W projekcie uwzględniono separator mgły olejowej chroniący pracowników przed mgłą olejową. Zamontowany blat kulkowy ułatwia przemieszczanie form z separatora olejowego na część montażową stołu.

Wózek dwunożycowy

Wózek dwunożycowy

Wózek dwunożycowy

Konstrukcja wózka składa się z podwójnych nożyc i platformy. Wózek wyposażony jest w 2 koła stałe i 2 skrętne, zabezpieczane hamulcami. Zaletą wózka dwunożycowego jest duży skok - platforma może zostać podniesiona na wysokość 1 m. Maksymalny udźwig platformy wynosi 300 kg. Konstrukcja i wymiary blatu mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wózki są kompatybilne z systemami magazynowymi co pozwala na bezpieczny przeładunek towaru.

Przyczepa ewakuacyjna

Przyczepa ewakuacyjna

Przyczepa ewakuacyjna

Przyczepa ewakuacyjna została skonstruowana na potrzeby szkoleń i demonstracji sposobów ewakuacji.

Szlifierka taśmowa

Szlifierka taśmowa

Szlifierka taśmowa

W standardzie montowany jest silnik BESEL 1,5 kW. Stolik roboczy można ustawić pod różnymi kątami w stosunku do pasa ściernego, co umożliwia łatwiejsze ustawianie kątów detalu. Otwarta część pasa umieszczona pomiędzy dwoma rolkami o średnicy 50 mm. Na szynie montażowej mogą być również zamontowane małe rolki gumowane np. o średnicy 15 lub 30 mm. Maszynę można wyposażyć w koła o średnicy od 30 do 300 mm. Istnieje możliwość zainstalowania odpylacza w tylnej części szlifierki i falownika do regulacji obrotów.

Brama dezynfekująca

Brama dezynfekująca

Brama dezynfekująca

Brama dezynfekująca przeznaczona jest do dezynfekcji całej osoby, włącznie z ubraniem. Płyn dezynfekujący wykorzystywany w bramce jest bezwonny, bezbarwny i bezalkoholowy. Osoba przechodzi przez bramę dezynfekującą i uruchamia czujnik. Dysze włączają się automatycznie i pokrywają okrycie wierzchnie i odkryte części ciała cienką warstwą mgły płynu dezynfekującego. Płyn dezynfekuje osobę przechodzącą przez bramę i stwarza ochronę przed wirusami i bakteriami. Brama wyposażona jest w bandy ochronne, czujnik ruchu, czujnik temperatury i mechanizm zegarowy regulujący czas natrysku.